Lektury obowiązkowe egzamin ósmoklasisty 2021 genially

Pobierz

Charles Dickens - "Opowieść wigilijna" Aleksander Fredro - "Zemsta" Jan Kochanowski - wybór fraszek i trenów, w tym tren VII i VIIILista lektur obowiązkowych zawiera książki, które trzeba przeczytać przed egzaminem ósmoklasisty 2021. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek 16 grudnia podpisał nowelizację rozporządzenia dotyczącego matur i egzaminu ósmoklasisty.. Zdjęcia pobrałyśmy ze strony Pixabay, która oferuje darmowe, legalne fotografie.. MEN okroiło wymagania dla uczniów Ministerstwo edukacji narodowej w związku z sytuacją epidemiczną w kraju i przedłużającą się nauką .. Lista lektur obowiązkowych.. Co się zmieniło?. Znajomość jakich lektur obowiązuje podczas niego zdających?. Do prezentacji wybrałyśmy takie, które w dosłowny, ale też w symboliczny, metaforyczny sposób odnoszą się do lektur szkolnych.. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała listę zarówno lektur obowiązkowych na egzaminie ósmoklasisty 2021, jak i lektur .Egzamin ósmoklasisty 2021 - lista lektur obowiązkowych Egzamin ósmoklasisty w 2021 roku będzie nieco łatwiejszy dla tych, którzy nie przepadają za czytaniem lektur.. Ósmoklasiści będą musieli także zaznajomić się z wierszami naszej noblistki Wisławy Szymborskiej, a także Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Jarosława Marka Rymkiewicza.Nowa lista lektur 2021.. Uwzględniają głównie lektury uzupełniające oraz zostały skonstruowane tak, aby nie zwiększać wymagań na egzaminie ósmoklasisty i na maturze.Egzamin ósmoklasisty z polskiego 2021 lista lektur obowiązkowych omówienie..

Lektury obowiązkowe na egzaminie ósmoklasisty w roku 2021.

Nasza prezntacja w Genially zawiera zdjęcia i cytaty.. W roku szkolnym 2020/2021 na egzaminie ósmoklasisty będą obowiązywały wymagania egzaminacyjne, a nie - jak dotąd - wymagania określone w podstawie programowej z j.polskiego.. Oto lista lektur na egzamin ósmoklasisty: Charles Dickens, "Opowieść wigilijna"; Aleksander Fredro, "Zemsta";Lektury obowiązkowe na egzamin ósmoklasisty 2021.. Adam Mickiewicz - "Pan Tadeusz" (polowanie oraz koncert Wojskiego) John Ronald Reuel Tolkien - "Hobbit, czyli tam i z powrotem".. Rafał Kosik - "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi".. Egzamin ósmoklasisty z polskiego 2021 lista lektur obowiązkowych omówienie.. Lektury obowiązkowe na egzaminie ósmoklasisty w roku 2021.. Znajomość tych lektur, ich fabuły i bohaterów, będzie bowiem wymagana na egzaminie .Obowiązkowe lektury egzamin ósmoklasisty 2021.. Lista lektur na egzamin ósmoklasisty 2021 została skrócona, jednak te, które na niej zostały, należy przeczytać uważnie.. Zmniejszenie zakresu treści sprawdzanych w zadaniach egzaminacyjnych, np. ograniczona będzie lista lektur wymaganych.Dzielimy się atrakcyjną wizualnie prezentacją, która może się przydać podczas powtórzeń przed Egzaminem Ósmoklasisty.. Charles Dickens - "Opowieść wigilijna"; Aleksander Fredro - "Zemsta"; Jan Kochanowski - wybór fraszek i trenów, w tym tren VII i VIII; Aleksander Kamiński - "Kamienie na szaniec"; Adam Mickiewicz: "Reduta Ordona", "Śmierć Pułkownika", "Świtezianka", "Dziady" cz.Lektury obowiązkowe na egzamin ósmoklasisty 2021 są już znane..

Copy ...Lektury na egzamin ósmoklasisty z klas 4-6.

Zmiany w wykazie lektur szkolnych dotyczą wszystkich etapów nauczania.. If playback doesn't begin shortly, try restarting your device .Po wprowadzeniu zmian lista lektur obowiązkowych dla klas VII-VIII szkół podstawowych to: Charles Dickens "Opowieść wigilijna", Aleksander Fredro "Zemsta", Jan Kochanowski - wybór fraszek .Lektury obowiązkowe - egzamin ósmoklasisty 2021: Charles Dickens, "Opowieść wigilijna"; Aleksander Fredro, "Zemsta"; Jan Kochanowski, wybór fraszek i trenów, w tym tren VII i VIII; Aleksander Kamiński, "Kamienie na szaniec"; Adam Mickiewicz, "Reduta Ordona", "Śmierć Pułkownika", "Świtezianka", "Dziady" cz.Rok szkolny trwa w najlepsze, a ósmoklasiści intensywnie przygotowują się do egzaminu.. Lektury na egzamin w 2021 r. to: 1) Charles Dickens, "Opowieść wigilijna"; 2) Aleksander Fredro, "Zemsta";Egzamin ósmoklasisty 2021 - lista lektur obowiązkowych.. Zgodnie z informacjami podanymi przez CKE lista lektur których znajomość treści i problematyki będzie sprawdzana w zadaniach egzaminacyjnych jest krótsza niż w latach ubiegłych.. Ich lista została skrócona, jednak te, które na niej zostały należy przeczytać, żeby poznać bohaterów, problematykę etc., bo to m.in. będzie wymagane na egzaminie.Lektury obowiązkowe na egzamin ósmoklasisty 2021 - zredukowano wymagania egzaminacyjne..

Sprawdź listę lektur obowiązkowych i ...Lektury na egzamin ósmoklasisty 2021.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt