Skąd wzięła się róża na planecie małego księcia

Pobierz

Pragnęła rozkwitnąć w pełnym blasku swej piękności.. Na asteroidzie nigdy wcześniej nie było róż, dlatego Mały Książę początkowo nie wiedział, z jakiego rodzaju rośliną ma do czynienia.. e) Gwiazdy.. Czyli znajdowały się tam również nasiona pożytecznych roślin i chwastów.Opis planety Małego Księcia | wypracowanie.. Praca w 6 grupach.Odpowiedział: "Jak to dlaczego!. Jeżeli jest to pęd rzodkiewki albo róży, można mu pozwolić rosnąć, jak chce.. 8) Co Mały Książę oglądał aż 43 razy jednego dnia?. Przygotowywała się ona sumiennie do przyjścia na świat.. Wykiełkowała w ciągu jednego dnia, a Mały Książę z uwagą śledził ten pęd, zupełnie nie podobny do innych.. Jeżeli był to pęd rzodkiewki albo róży, Mały Książę pozwalał mu rosnąć.. W rezultacie znajdowały się tam dobre nasiona roślin pożytecznych i złe nasiona zielsk.. Dopiero gdy Książę postanowił opuścić planetę, rozpłakała się.. b) Róża c) Rośliny.. Wkrótce chłopiec pokochał różę, zarówno poprzez jej urodę, jak i obecność i cały jego świat zaczął kręcić się wokół niej.Zależało mu na dobru kwiatka i spełniał każde jej polecenie, jednak róża nadużywała tego wykorzystując go niesprawiedliwie i postępując z nim bardzo nieuczciwie.. Z każdym dniem poznawali się coraz lepiej.. Wygładzała każdy płatek, starannie dobierała kolory, aby spodobać się właścicielowi planety.. W myślach przeprosił Różę za to, co kiedyś o niej sądził, gdy zastanawiał się nad jej istnieniem na swojej planecie.Zadanie: nie z internetu i na dowolne pytania napisz mi Rozwiązanie: 1 pewnego dnia na planecie małego księcia pojawił się piękny kwiat róża mały..

Na planecie tej zamieszkiwał jedynie Mały Książę.

Mały Książę bardzo się nią zachwycał, dbał , przykrywał kloszem, podlewał i pielęgnował.Wypuszcza wtedy cudowny, bezbronny pęd, który najpierw nieśmiało wyciąga się ku słońcu.. Róża zachowywała się egoistycznie wzgledem Księcia.Była samolubna,zarozumiała była kokietką i strojnisią .Cechowała ją próżność i kilka razy okłamuje Małego Księcia,próbując w nim wzbudzić poczucie winy .Książe czuł się zmęczony , ciągłym narzekaniem i jej zachowaniem .Charakterystyka Małego Księcia pytania Małego Księcia , on najpierw się rozgniewał, a później wybuchnął płaczem.. Jak sam stwierdził, była za mały na miłość i nie rozumiał jej.Mały Książę zwierza się, iż na swojej planecie poznał różę.. Nie była skromna.. Mimo iż bardzo się o nią troszczył i ją kochał(o czym przekonał się dopiero po przyjeździe na Ziemię) postanowił opuścić róże wraz ze swoją asteroidą.Róża wykiełkowała na planecie B-612 z ziarna przyniesionego niewiadomo skąd.. Początkowo sądził, że to młody baobab wypuszcza pędy, szybko jednak okazało się, że to nie baobab; gdy tajemnicza roślina rozkwitła, okazało się, że był to najpiękniejszy kwiat, jaki Mały Książę kiedykolwiek widział.Mały Książę zwierza się, iż na swojej planecie poznał różę.. Naukowiec nadał jej oficjalną nazwę asteroidy B-612..

Otóż na planecie Małego Księcia były ziarna straszliwe.

Musiałem wytężyć umysł, żeby samodzielnie zrozumieć tę kwestię.. Kwiat kształtował się w wolnym tempie, ale z gracją.. :)) 2) Jak zachowywała się róża przed rozkwitnięciem?-"Róża schowana w swoim zielonym domku przygotowywała się powoli.Mały Książę nie wiedział dokładnie, skąd się właściwie wzięła, ponieważ nigdy wcześniej nie rósł na jego planecie taki kwiat.. Mały Książę czuł się winny za to, że nie może dogodzić róży, ta myśl go prześladowała i męczyła chociaż wcale nie powinna, gdyż to kwiat a nie on nieodpowiednio postępował.Mały Książę czuł, że róża go wykorzystuje.. Choć była to dla niego trudna decyzja, ponieważ nie chciał rozstawać się z kimś tak dla niego ważnym jak ten piękny, wyjątkowy kwiat, zadecydował o swoim wyjeździe.1) Skąd pojawiła się róża?. c) Wschód słońca.. Chciała podobać się Małemu Księciu od chwili kiedy ujrzy ją po raz pierwszy.. f) Latające ptaki.. Róża wyrosła na asteroidzie, na której mieszkał Mały Książę.. Nie wiadomo, skąd wzięła się tam, ale była bardzo niedostępna dla niego i zarozumiała.. Czuł się ogromnie samotny na asteroidzie B612, aż do czasu, gdy pojawiła się róża.. Ale jeżeli jest to zielsko,trzeba wyrwać je jak najszybciej, gdy tylko się je rozpozna..

Pewnego dnia na planecie Małego Księcia pojawił się piękny kwiat-Róża.

"Ten jednak rozwinął się z nasiona przyniesionego przez wiatr i Mały Książe poddał go bacznej obserwacji.". (nie jestem pewna czy tak to ma być, więc jak jest źle to sory.. Była pięknym kwiatem, miała niebywały urok.. d) Niebo.. Prosiła go o opiekę nad nią i grymasiła.. Cały wygląd precyzyjnie opracowywała,wszystkie płatki dokładnie układała i starannie dobierala barwy.. Wraz z tym, jak zagłębiały się więzi ich łączące Mały Książę czuł, że róża go wykorzystuje.. Prosiła go o opiekę nad nią i grymasiła.. b) Zachód słońca.. Początkowo sądził, że to młody baobab wypuszcza pędy, szybko jednak okazało się, że to nie baobab; gdy tajemnicza roślina rozkwitła, okazało się, że był to najpiękniejszy kwiat, jaki Mały Książę kiedykolwiek widział.Starannie dobierała barwy płatków, nie chciała by były pogniecione.. Bardzo starannie się przygotowywała i czesała, ponieważ nie chciała rozkwitnąć pognieciona jak mak polny.Na odległej planecie mieszkał Mały Książę, który bardzo chciał mieć przyjaciela.. Chciał pomóc swemu przyjacielowi.a) B-612 b) A-612 c) D-612 d) C-612 e) B-621 f) A-621 7) Co stanowiło wielkie zagrożenie na planecie Małego Księcia?. Przypomniał sobie zachody słońca na własnej planecie, kiedy podziwiał je wciąż na nowo, przesuwając tylko krzesełko..

Grupa 3. przedstawi, skąd się wzięła różana planecie Małego Księcia i jak się zachowywała.

Jak sam stwierdził, była za mały na miłość i nie rozumiał jej.Przedstaw skąd sie wzieła róża Małego Księcia i jak sie zachowywała.. Question from @00paula00 - Szkoła podstawowa - Polski.. Mogłoby się wydawać, że to jakiś nowy gatunek baobabu, lecz krzak szybko przestał rosnąć i zaczął formować się kwiat.Pewnego dnia Mały Książę zauważył, że coś wyrasta na jego planecie.. Róża posiadała wiele cech, stereotypowo uważanych za kobiece.Róża przybyła na planetę Małego Księcia w postaci ziarna, przyniesionego nie wiadomo skąd.. Początkowo pomyślał, że jest to nowa odmiana baobabu.. Otóż na planecie Małego Księcia, tak jak na wszystkich planetach, rosły pożyteczne rośliny i chwasty.. Mały Książę mieszkał na maleńkiej planecie, którą w 1909 roku odkrył pewien turecki astronom.. Była cudowna i piękna, bił od niej niesamowity urok.. Po raz pierwszy bowiem opowie to także sobie samej.. Skupiała się na swoim wyglądzie, gdyż chciała się pojawić w blasku.. ", jakby chodziło o rzecz oczywistą.. Róża na planecie małego księcia rozkwitła z nasienia, które przywiał wiatr .Na planecie Małego Księcia rosły rośliny pożyteczne oraz zielska.. Tak też i się stało.Róża pojawiła sie nie wiadomo skąd, może wiatr przywiał nasionko.. Generalnie, cały swój czas spędzała bezużytecznie.Okazała się nim róża , która przygotowywała się do rozkwitnięcia .. Nasionko zostało przyniesione przez wiatr.. Początkowo sądził, że to młody baobab wypuszcza pędy, szybko jednak okazało się, że to nie baobab; gdy tajemnicza roślina rozkwitła, okazało się, że był to najpiękniejszy kwiat, jaki Mały Książę kiedykolwiek widział.Mały Książę nie wiedział dokładnie, skąd się właściwie wzięła, ponieważ nigdy wcześniej nie rósł na jego planecie taki kwiat.. Zredagujcie i zapiszcie w zeszytach notatkęna temat każdej postaci.. Chłopiec dbał o nią i ją pielęgnował.. Przedstaw skąd sie wzieła róża Małego Księcia i jak sie zachowywała.. Jednak była to Róża.. Jej zachowanie wskazywało na to, że chce aby Mały Książe się nią opiekował i poświęcał jej dużo czasu.Mały Książę nie wiedział dokładnie, skąd się właściwie wzięła, ponieważ nigdy wcześniej nie rósł na jego planecie taki kwiat.. Ziarna baobabu.przybliży postać Małego Księciai jego losy do momentu opuszczenia planety B-612.. Wielką miłością chłopca, była róża samotnie rosnąca na jego planecie .Kwiat pojawił się na planecie głównego bohatera w tajemniczy sposób.. 9) Kogo .. Otóż na planecie Małego Księcia były ziarna straszliwe.. Wyrastała bardzo powoli i pewnego dnia o wschodzie słońca rozkwitła..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt