Test sprawności zasilaczy

Pobierz

Wystarczy taki czynnik jak różna temperatura otoczenia, aby pobór był inny, dla danego komponentu.Czym jest sprawność?. Z uwagi na wykonanie przewodów nie byłem w stanie dojść końcówkami multimetru do złącz, aby dokonać pomiaru na pozostałych wtykach, w tym na linii +3,3V.Sprawność zasilaczy zależy od obciążenia zasilacza, osiągając najmniejszą sprawność dla małego i bardzo dużego obciążenia i waha się pomiędzy 40% a 85%.. Amerykanie podkreślają jak w ostatnich latach straciły na znaczeniu linie 3,3 i 5 V dla nośników danych oraz urządzeń peryferyjnych, a wzrosło obciążenie linii 12 V wykorzystywanej przez procesory i karty graficzne.Należy zwrócić uwagę jaki jest maksymalny prąd ładowania akumulatora przez zasilacz.Bardzo popularnym ostatnio w zasilaczach jest prąd 10A, czy nawet 20A.. Np. w akumulatorach, które są w tej ofercie do zasilacza o prądzie ładowania 10A należy zastosować akumulator minimum 55Ah, a w zasilaczach 20A absolutne minimum to 80Ah.. Chciałbym przetestować kilka podzespołów pod kątem sprawności.. Procesor: Intel C2D E7500 @2.93 @3.80.Zasilacz świetnie wypadł w testach, tryb półpasywny działa znakomicie, a nawet jak wentylator zacznie działać to go nie będziecie słyszeli.. Tak samo jak robią to silniki spalinowe, zasilacz część dostarczanej mu energii zamienia w ciepło.. To bardzo dobre wyniki, a zasilacz może być zastosowany w komputerach wysokiej klasy, które korzystają z dużej mocy obliczeniowej i zaawansowanych podzespołów.Świat, w którym zasilacz pobiera i oddaje taką samą ilość energii, nie istnieje..

np. zasilacz o sprawności 85%, przy 230V i obciążeniu na poziomie 20-100% ma 15% straty.

W celu poprawy sprawności zasilaczy komputerowych wprowadzono serię certyfikatów 80 PLUS , które gwarantują sprawność zasilacza przekraczającą 80% [4] .Testy obciążeniowe mogą być kosztowne i czasochłonne - ale nie z zasilaczami UPS firmy Eaton.. dodany przez Nebel , 27 Stycznia 2014 w PCLab.pl - uwagi odnośnie do serwisu i forum Rekomendowane odpowiedziTesty zasilacza Enermax Digifanless polegały przede wszystkim na sprawdzeniu przeze mnie stabilności napięć na liniach +12V (MOLEX, PCI-E) oraz na linii +5V na wtyku MOLEX.. Po przekroczeniu zadanej temperatury, w celu wychłodzenia, włącza się wentylator 80 mm.. 80 PLUS Gold: 87% sprawności przy 20% obciążenia; 90% sprawności przy 50% obciążenia ; 87% sprawności przy 100% obciążenia; 80 PLUS Platinium:Analiza wyników testów zasilaczy cz. I sprawność zasilaczy; zasilacze; cisza; wyciszaniePrzy wyborze ważna jest także sprawność, która mówi nam o tym, ile prądu pobieranego przez zasilacz z gniazdka trafia do naszych podzespołów, a ile mamy straty w postaci ciepła.. Im wyższa sprawność, tym lepiej dla nas i naszego portfela..

pobierają tyle samo, co podczas testów innych zasilaczy to test sprawności jest śmieciowy.

Napięcia są bardzo stabilne, a wysoka sprawność również jest ogromną zaletą.. To samo dotyczy kultury pracy- nawet z wyłączonym trybem hybrid jest bardzo cicho, praktycznie wentylatora nie da się usłyszeć.. Najprościej rzecz ujmując jest to iloraz mocy oddawanej do komputera do mocy pobieranej przez zasilacz z sieci.. Identyczny zasilacz, ale o sprawności 80%, oddający do komputera 300 W, pobiera z sieci już tylko 375 W, przez co w ciepło zamieniane jest tylko 75 W. Miernik również fatalny, przy tak małej mocy masz błąd ponad 100% - nie wierzę w dokładność podaną w dokumentacji wynoszącą 0.2W - może gdyby ten .Testu oceniające zasilacze pod względem osiąganej sprawności dokonywane są w temperaturze pokojowej - która wynosi zwykle od 21 do 25°C.. Certyfikat sprawności 80 Plus to z pewnością cecha PSU, na którą warto zwrócić uwagę.Jak zasilacz liniowy ma mieć wysoką sprawność, gdy bierzesz trafo 7V i wstawiasz stabilizator 5V, przecież w tym przypadku nie osiągniesz wysokiej sprawności w żaden sposób.. Zasilacze SilverStone Hela 2050 Platinum mogą pochwalić się sprawnością od 89 do 91%, która potwierdzona została certyfikatem Cybenetics.Zasilacz SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750 W to najnowsza wersja zasilacza z tej linii, który ma być podstawą do budowy najwydajniejszych komputerów..

Co więcej informacja o temperaturze podczas testu nie znajduje się w publicznym raporcie o sprawności.Ferrum Hypsos - złącza.

Stąd nie ma potrzeby wydawania pieniędzy na wynajem obciążnic, a dodatkowo nie tracimy czasu i energii elektrycznej na przyłączenie tymczasowego obciążenia.Witam, chciałbym przeprowadzić gruntowny test sprawności komputera, tylko nie wiem od czego tu zacząć i jak się do tego zabrać.. Sprawność także jest największą zaletą Prime, bowiem otrzymał on odznaczenie 80 Plus Titanium.Witam, otóż w moje ręce trafił thermalake 1500w i zastanawiam się czy tak mocny zasilacz będzie dobrze działał w zwykłym kompie?. W zasadzie pracujący zasilacz sam podnosi temperaturę w komorze, a wentylatory nie pozwalają na przekroczenie 46 °C.JAK SPRAWDZIĆ ZASILACZ?. Różnica jest jak widać bardzo duża.EVGA SuperNOVA GT 1000 - W pełni modularne zasilacze z certyfikatem 80 PLUS Gold i 10-letnią gwarancją producenta.. Za zasilanie podzespołów komputera odpowiada platforma oferująca bardzo wysoką sprawność energetyczną, wynoszącą do 92%, co zostało potwierdzone certyfikatem 80 PLUS(R)Gold.Corsair RM550x 550W również otrzymał Certyfikat 80 Plus, co oznacza, że przy obciążeniu 50% uzyskamy 90% sprawności, przy obciążeniu 20% oraz 100% sprawność wyniesie 87%..

By ułatwić użytkownikom rozpoznanie sprawności zasilacza wprowadzono certyfikat "80 plus".Platforma testowa zasilaczy (PTZ) jest a testów nie ma.

Seasonic A12 oferowany jest w trzech wariantach mocy: 500 W, 600 W oraz 700 W.. Dla przykładu zasilacz mający sprawność 60%, oddający do komputera 300 W, będzie pobierał z sieci 500 W. ponieważ gdzieś wyczytałem, że zasilacz powinien pracować najlepiej pod obciążeniem 60-70%.. ryzen 5 3600 rtx 3070 fortis 3 3xssd b450 gaming plus maxNie inaczej było ze standardem ATX 12VO (12 Volts Only) dla zasilaczy, który zaproponowany został przez Intela w zeszłym roku.. Funkcja prostego testu mocy umożliwia recyrkulację energii poprzez testowany zasilacz UPS.. Zasilacz jest testowany w temperaturze w zakresie od 40 do 50 °C.. Mój sprzęt: Zasilacz: CHIEFTEC GPS-550 AB A 550W.. Na tylnej ściance, oprócz standardowego wejścia 230 V, znajduje się gniazdo USB (aktualizacja oprogramowania), złącze wyzwalacza oraz jedno uniwersalne wyjście (regulowane napięcie 5-30 V).. Wyższe klasy jak Bronze, Silver, Gold, Platinum i Titanium.. | Poradnik: jak zmierzyć napięcia w zasilaczu PC - YouTube.Zasilacz komputerowy można sprawdzić na kilka sposobów, za pomocą spinacza określisz, czy uruchamia się poprawnie i działa wentylator, a także za pomocą mier.W ostatniej zebrano ograniczenia dla zasilaczy zewnętrznych niskonapięciowych.. Zdecydowanie więc polecam zakup Asus ROG Thor 1000W Platinum II w szczególności, jeśli zależy Wam na .Zasilacz zdecydowanie pod tym względem jest świetny.. Każdy z nich oferuje pojedynczą linię +12 V, stałe okablowanie i wysoką sprawność potwierdzoną oficjalnym certyfikatem 80 PLUS 230V EU.Jeśli przy ocenie sprawności założyliście, że dany GPU, CPU, MOBO itd..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt