Zajęcia plastyczne na świetlicy

Pobierz

3.• Program kółka plastycznego "Kolorowa świetlica" jest adresowany do dzieci ze szkoły podstawowej, które uczestniczą w zajęciach świetlicy szkolnej przed lub po zajęciach lekcyjnych, szczególnie do uczniów z klas I-III.. 3.Dla bezpieczeństwa dzieci dobrze jest okleić krawędzie szkła taśmą samoprzylepną, która zarazem może pełnić .Realizując zajęcia plastyczne w świetlicy nauczyciel powinien zmierzać do wzajemnego wiązania metod poszukujących, podających i praktycznych.. Praca dziecka powinna opierać się też na metodach aktywizujących, czyli gromadzeniu potrzebnych materiałów, działaniu i doświadczeniu.. "W zdrowym ciele zdrowy duch" plastyczna interpretacja powiedzenia Gry i zabawy rekreacyjne na boisku szkolnym.. 2.Szybki należy odtłuścić płynem do mycia naczyń i osuszyć.. Aktualności.. W okresie wakacji letnich w świetlicy będą realizowane projekty: Ceramiczny, garncarski Warsztaty z filmem - tworzeni filmu Fotograficzny " Ziółka i rutki na wszelakie smutki" Ekologiczny W związku z tym, plan zajęć może ulec zmianie.Konspekt zajęć świetlicowych Temat: Laurki na Dzień Kobiet CEL GŁÓWNY : Podkreślenie roli kobiety.. CELE OPERACYJNE: Wychowanek: 1.. Co najmniej raz w tygodniu będziemy wrzucać nowe propozycje.. 101.Pomiędzy zajęciami, w czasie trwania i na zakończenie będzie prowadzona dezynfekcja powierzchni i przedmiotów..

Prace plastyczne Komentarze: 0.

Świetlica - zabawy plastyczne Turlanie i rysowanie Dziś mam dla Was propozycję zabawy z wykorzystaniem kostki do gry, kartki i ołówka.. Stosowanie powyższych metod pozwoli, by uczeń był:Program zajęć ekologiczno-plastycznych w świetlicy szkolnej "WIEDZA+UPCYKLING" 1.WRZESIEŃ: "DZIEŃ GRZYBA" {Dzień śliwki, Dzień fauny i flory, Dni sprzątania świata, Pierwszy dzień jesieni} Cele.. 2.PAŹDZIERNIK: "DZIEŃ DRZEWA" {Dzień św. Franciszka z Asyżu-patrona ekologów, Dzień roweru, Światowy .Zajęcia świetlicowe: kreatywne pomysły na spędzanie czasu wolnego.. - origami - kolorowanki (zwykłe jak i antystresowe) - karty pracy - krzyżówkiCele: - wspomaganie rozwoju myślenia twórczego oraz zdolności plastycznych; - utrwalanie nazw roślin kwitnących wiosną; - poznanie nowej techniki plastycznej - malowanie tekturą, odbijanie wzorów; - rozbudzanie wyobraźni plastycznej;Zajęcia plastyczne na świetlicy szkolnej Zajęcia plastyczne na świetlicy szkolnej Zbliżający się Dzień Matki był okazją do przygotowania pięknych kartek z życzeniami, prosto z serca oraz papierowych kwiatów ;) Na jednych z naszych zajęć, nawiązując do akcji "Rowerowy Maj", przypomnieliśmy sobie zasady poruszania się na hulajnodze i rowerze.Karty do wyklejania plasteliną To świetna propozycja dla młodszych przedszkolaków, po kliknięciu na zdjęcie przejdziesz do opisu zabawy i możesz pobrać bezpłatne szablony do wyklejania plasteliną..

Rozwija zdolności plastyczne, wyobraźnię.

• Realizowany będzie w roku szkolnym 2012/2013Prace manualne, plastyczne i techniczne, które uczniowie wykonują w świetlicy, wpływają pozytywnie na rozwijanie przede wszystkim motoryki małej, twórczości i wyobraźni, co przyczynia się do poprawnego kreślenia poznawanych liter oraz rozwijania umiejętności odkrywania nowej wiedzy.Tutaj prezentowane były prace plastyczne uczniów wykonywane podczas pracy zdalnej z przedmiotu plastyka i w ramach propozycji świetlicowych, zamieszczanych cyklicznie w postach.. Niech pozostaną śladem po tym wyjątkowym czasie, z którym przyszło nam się zmierzyć.ŚWIETLICOWE PRZYJAŹNIE -Swobodne wypowiedzi uczniów o swoich przyjaciołach, -Praca plastyczna: mój przyjaciel, -Układanie krzyżówek i rebusów, -Głośne czytanie baśni i wierszy, -Integrujące zabawy młodszych i starszych dzieci, -Wzajemna pomoc w odrabianiu lekcji, -Oglądanie wartościowych bajek i filmów.. W ramach zajęć świetlicowych chciałybyśmy wszystkim zarówno dzieciom jak ich opiekunom podrzucić kilka pomysłów na spędzenie czasu wolnego.. Legionów 11, 80 - 441 Gdańsk.. Uczy się szacunku do wszystkich kobiet, pamięci o ich święcie..

Termin: 18 - 22.01.2015r.Zajęcia plastyczne na świetlicy.

-Gry i zabawy na świeżym powietrzu integrujące grupę.. Wszystkie prace można ciągle oglądać w odpowiednich galeriach.. II Jestem bezpieczny w drodze do i ze szkoły 10.09-14.09-Zapoznanie z najważniejszymi zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zachowania się w środkach publicznego transportu zbiorowego.. Zajęcia ruchowe (berek, zabawy z piłką, ćwiczenia równoważne na ławeczkach).1 day ago Zajęcia plastyczne oprócz tego, że są interesującą formą spędzania czasu wolnego, mogą się przyczyniać do wyrównywania szans .. i doświadczania efektu swojej pracy na bieżąco jeszcze w czasie zajęć i po ich zakończeniu.. Poniżej znajdują się nasze propozycje na wyeliminowania szkodliwego nadmiaru nudy ze świetlicy: Zajęcia sportowe Ćwiczenia ortograficzne Ciekawe produktyZapraszamy wszystkie dzieci na półkolonię Ferie w Mieście 2016 organizowaną przez naszą świetlicę i parafię Matki Bożej Ostrobramskiej w Krakowie..

3.ZMIANY PÓR ROKU, PTASIE ODLOTYzajęcia plastyczne na świetlicy Tag.

- Utrwalenie znajomości podstawowychplastycznej na temat zdrowej żywności "Moje ulubione owoce i warzywa" Ozdabiamy naszą świetlicę - wykonywanie jesiennej dekoracji.. W programie m.in.: zajęcia sportowe, plastyczne, zabawy, wycieczki,wyjście do kina i na łyżwy.. Na początku wybierz sobie jaki wzór chcesz rysować.Zajęcia plastyczne w świetlicy szkolnej 1.Szkło - najlepiej aby były to kawałki szyb odpowiednio przycięte i oszlifowane.. Jeśli więc Twoje dziecko nie rozstaje się z kredkami, wciąż ma nowe pomysły na prace plastyczne i lubi dodatkowe zajęcia na świetlicy, to znak, że jego rozwój manualny idzie w jak najbardziej dobrym kierunku.Zajęcia świetlicowe: kreatywne pomysły na spędzanie czasu wolnego.. Zajęcia artystyczno - florystyczne - jesteśmy na TAK !. Co najmniej raz w tygodniu będziemy wrzucać nowe propozycje.. Zabawa będzie polegała na rysowaniu różnych obiektów na podstawie tego ile oczek pokaże kostka.. techniką origami wg własnego pomysłu oraz wiosenne drzewka wg instrukcji.Oto fotorelacja.. W ramach zajęć świetlicowych chciałybyśmy wszystkim zarówno dzieciom jak ich opiekunom podrzucić kilka pomysłów na spędzenie czasu wolnego.. Przygotujcie je sobie zanim zaczniecie zabawę.. Zapoznanie z różnymi sposobami wykonania laurki - kartki okolicznościowej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt