Test wiedzy z lektury pan tadeusz

Pobierz

Kup Izabeli kwiaty.. 10 punktów do zdobycia!. Udostępnij.. Quizy o lekturach Jak dobrze pamiętasz lekturę "Pan Tadeusz".. Quizowy Maniak.. Przetestuj swoją wiedzę.Pan Tadeusz --- Księga Pierwsza Ten test na pewno pomoże Ci się przygotować dobrze do sprawdzianu lub kratówki z tej lektury.. Test o Pan Tadeusz.. O autorze.. .Poniżej przygotowaliśmy podstawowe pytania w postaci quizu online, które mogą pojawić się na sprawdzeniu z wiedzy na temat lektury Pan Tadeusz.Mamy nadzieję, że po rozwiązaniu naszego testu sprawdzian z Pana Tadeusza okaże się dla Ciebie bardzo prosty.Mickiewicz pracował nad dziełem przez okres prawie dwóch lat.. Test o lekturze Pan Tadeusz.. TOP TYGODNIA .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 80% W autobiografii aleksander fredro streszcza akcje swej sztuki na podstawie tego fragmentu napisz krotki jednoakowy dramat a tyyule przypominanym przez fredrę ;TestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii.. Tutaj wybieramy i selekcjonujemy quizowe perełki.z dekretem w ręku i w towarzystwie woźnego, zdobywali (często nie bez rozlewu krwi) dobra przysądzone żału ącemu, które woźny legalnie tradował lub w poses ą oddawał.. Mylony przez niektórych ze zjazdem?. Taka egzekuc a zbro na dekretu nazywała się zajazdem.. Jakie hasło dał Podkomorzy.. Doc.Quizy wiedzy ogólnej; Dział - test o Panu Tadeuszu..

test do lektury Pan Tadeusz.

Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.TestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.Lista pytań z lektury Pan Tadeusz.. Czy wiesz, że spowiedź Jacka Soplicy nie była pisana 13-zgłoskowcem?Baza wiedzy / Język polski .. 84% Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz" - test sprawdzający tre .. Więcej informacji.. Co oznacza tytułowy zajazd?. Hrabia i Tadeusz podczas polowania zostali zaatakowani przez.Baza wiedzy / Język polski / Opracowanie lektur.. .Plik Sprawdzian z znajomości PANA TADEUSZA.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012 PAN TADEUSZ Adama Mickiewicza jest chyba najbardziej znanym dziełem literackim w Polsce i została przetłumaczona na prawie każdy język .Test: W dalszych Księgach "Pana Tadeusza" pojawia się narrator: a) wszechobecny b) wszystkie odpowiedzi są poprawne .. wiedzy b) wolności c) miłości d) cnoty .. Grupa I Podaj pełny tytuł Pana Tadeusza .. Z jakim fragmentem Pana Tadeusza kojarzą ci się słowa?. Występowanie w "Panu Tadeuszu" kilku wątków głównych oraz licznych wątków pobocznych świadczy o: a) gadulstwie narratora .. [Question]Pełny tytuł epopei Adama Mickiewicza brzmi: [/Question] [Answer]''Pan Tadeusz, czyli dzieje rodu Sopliców w roku 1811 i 1812''[/Answer] [Answer-Correct]''Pan Tadeusz, czyli Ostatni .PAN TADEUSZ KSIEGA 1 - PAN TADEUSZ KSIEGA 1 - Test z lektury "Syzyfowe Prace" - Pan Tadeusz - test - Pan Tadeusz, test - Pan Tadeusz - krzyżówka 1Lektura Pan Tadeusz Adam Mickiewicz, interpretacja lektury, test wiedzy..

Pytania z lektury Pan tadeusz.

Jak dużo pamiętasz z Pana Tadeusza?. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Pan TadeuszZobacz podobne quizy: #adam #lektura #mickiewicz #pan #tadeusz #test Test z matematyki, który powinieneś zdać!. Jeśli .Test o lekturze Pan Tadeusz.. Pytania zawarte w teście.. Streszczenie lektury, InterpretacjaTest dla tematu: Pan Tadeusz (A. Mickiewicz).. Dzięki nim i wy możecie z tego korzystać.. Pan Tadeusz - test znajomości lektury.. Roksana 5 lat temu.. Statystyka testu.. Jakie warstwy społeczne przedstawione zostały w Panu Tadeuszu?. Szukaj.. Testy: Lektury szkolne.. Jest opublikowane dzięki osobom wspierającym nasz kanał.. Lektury_Szkolne Przygotowuję i opracowuję testy z lektur szkolnych, charakterystyki postaci i streszczenia.. Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz" - test sprawdzający treść .. 85% Streszczenie lektury "Ten Obcy".. Książka ta to epicka opowieść o życiu wiejskim wśród szlachty polskiej i litewskiej w latach .. Otóż jest to nielegalny.. Akcja Pana Tadeusza dzieje się w okresie pięciu dni roku 1811 i jednego dnia roku 1812.. W dawnych czasach, póki szanowano prawa, na możnie si panowie nie śmieli się opierać wyrokom;W Pustyni i w Puszczy Quiz Wiedzy..

Pytania dotyczące lektury pan Tadeusz.

Quizy Os. .. TEST Z LEKTURY: "Pan Tadeusz".. Test rozwiązywano: 2821 razy.. ZAŁ.1 TEST WIELOKROTNEGO WYBORU Z PYTANIAMI OTWARTYMI: 1.ZESTAW IMIONA BOHATERÓW Z ODPOWIEDNIMI NAZWISKAMI : 1*TADEUSZ a *HORESZKO 2*ZOSIA b *SOPLICA 3*GERWAZY c *DOBRZYŃSKI 4*PROTAZY d *RĘBAJŁO 5*MACIEJ e BRZECHTALSKI 6*JACEK 2.CZY PRZYTOCZONY FRAGMENT UTWORU .. "Pan Tadeusz" - test wiedzy Lekcja "Pan Tadeusz - test" to coś, co przyda się każdemu uczniowi podczas przygotowywania się do sprawdzianu z lektury.Znajdziesz w niej najważniejsze informacje, które koniecznie należy powtórzyć.. Jako Prawdziwi Quizowi Maniacy naprawdę znamy się na rzeczy i wiemy, które quizy są warte polecenia.. Wylosuj film na ten wieczór!. Wszelkie prawa zastrzeżone reklama, kontakt - Polityka cookies.. Skomentuj.. Pan Tadeusz czyli ostatni zajazd na Litwie historia Szlachecka z roku 1811 i 1812 we dwunastu księgach wierszem 2. a) "Konia , zawołał Rejent, konia z rzędem I opiszę się jeszcze przed ziemskim urzędem, Iż ten pierścień Sędziemu w salirijum .Ułóż 5 pytań testowych do lektury innych od tych ,co były na sprawdzianie.. Sprawdź swoją wiedzę!Test wiedzy z literatury - Pan Tadeusz - II klasa gimnazjum.. :) Tagi dla tego testu: język polski Adam Mickiewicz Pan Tadeusz Inwokacja Ksiąga PierwszaTest znajomości lektury Dziewczynka z parku autorstwa Barbary Kosmowskiej..

Jak dużo pamiętasz z lektury Pana Tadeusz?

Sprawdź swoją wiedzę przed sprawdzianem!. Ułożysz nazwy konstelacji zodiakalnych z rozsyp.Pan Tadeusz - test z treści.. Dzieło składa się z dwunastu ksiąg zawartych w dwóch tomach.. Pan Tadeusz - test z problematyki.. W teście Pan Tadeusz - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1: Po przyjeździe do Soplicowa, Wojski opowiada młodemu Tadeuszowi o: Pytanie 2: Tadeusz przyjeżdżając po ukończeniu szkół do Soplicowa ma: Pytanie 3: Ukochana Jacka Soplicy - Ewa została wywieziona z mężem:Sprawdź swoją wiedzę przed sprawdzianem!. Zanim jednak przejdziesz do testu, upewnij się, że "Pan Tadeusz" nie jest Ci obcy.W związku z tym, skorzystaj z lekcji "Pan Tadeusz" streszczenie lektury .Pan Tadeusz łączy w sobie elementy epickie (charakterystyki postaci, opisy przyrody, miejsc, relacje z przebiegu wydarzeń), dramatyczne (kłótnia w zaścianku, spowiedź i śmierć Jacka Soplicy), liryczne (inwokacja, Epilog, początek Księgi XI).. Wylosuj cytat z Pisma Świętego na dziś - 1 z wielu cytatów .. 18353 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt