Rozszerzanie i skracanie ułamków dziesiętnych klasa 4

Pobierz

Poziom A Rozszerz ułamek przez podaną liczbę.. Porównywanie ułamków Przejdź na WSiPnet.pl Scenariusz lekcji.. Dla przykładu rozszerzmy następujące ułamki: Rozszerzanie ułamków do mianownika równego 12:Dzielnikw ilorazie jest to liczba przez którą dzielimy, zawsze różna od Zamknij.. Cele lekcji: Uczeń: Rozumie pojęcia: licznik, mianownik, kreska ułamkowaRozszerzanie ułamków to mnożenie, a skracanie (redukowanie) ułamków to dzielenie licznika i mianownika ułamka przez taką samą liczbę różną od zera.. Kartkówka zawiera zadania sprawdzające stopień .Materiał zawiera animację pokazującą sposób rozszerzania ułamków, 3 ćwiczenia interaktywne na rozszerzanie ułamków .. Skracanie i rozszerzanie ułamków.. Zapisuj przekształcenia.. Ułamki zwykłe , Klasa 5 , Matematyka z kluczem , Matematyka , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby .Dzielenie ułamków dziesiętnych - przesuwanie przecinka w dzielniku Połącz w pary.. Porównywanie ułamków dziesietnych .Konspekt lekcji matematyki w klasie V Temat: Skracanie i rozszerzanie ułamków - utrwalenie wiadomości.. Przydatna przede wszystkim przy dodawaniu lub odejmowaniu ułamków o różnych podstawach - mianownikach.. (1 godz.) Podręcznik - zapoznaj się z przykładem 1 i 2, przepisz zdania zapisane na niebiesko ze strony 246.. Temat lekcji: Skracanie i rozszerzanie ułamków..

Rozszerzanie i skracanie ułamków , III.

Jeżeli chcesz rozszerzyć ułamek dziesiętny - dopisujesz odpowiednią ilość zer.. Obejrzyj film z portalu pistacja.tv i zobacz w jaki sposób rozszerzamy ułamki.. Dzięki tej własności operacje rozszerzania i skracania ułamka często wykorzystujemy w działaniach na ułamkach.. PrzykładyMATEMATYKA Klasa IV Temat: Rozszerzanie i skracanie ułamków dziesiętnych.. Ułamki jako dzielenie Pobierz z ucze.pl Scenariusz lekcji.. Licznikw ułamku liczba zapisana nad kreską ułamkową.. Obejrzyj film ze strony pistacja.tv i zobacz w jaki sposób skracamy ułamki.. Spójrz na poniższe prostokąty.. Mianownikliczba zapisana w ułamku pod kreską ułamkową.Mianownik zawsze musi być różny od zera.Rozszerzanie ułamków to mnożenie, a skracanie (redukowanie) ułamków to dzielenie licznika i mianownika ułamka przez taką samą liczbę różną od zera.. 2 Skróć .Rozszerzanie ułamków to operacja na ułamkach przeciwna do skracania.. Typ materiału: Materiał multimedialnyPomysły na lekcje poświęcone ułamkom dziesiętnym.. Ułamki zwykłe i dziesiętne.. Wstęp.. wg Mateduakcja.. Typ materiału: Materiał multimedialny.. Zamknij.. Skracamy i rozszerzamy ułamki dziesiętne Ćwiczenie 1.. Przykłady.. Popatrz na rysunki poniżej.. Filmy - równość ułamków (krojenie pizzy), rozszerzanie i skracanie ułamków (dzielenie kostki na części), sposób rozszerzania ułamków, sposób skracania ułamków.W tym kanale znajdziesz pełny wykład - 100% lekcji - z Matematyki dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum..

Skracanie i rozszerzanie ułamków dziesiętnych.

Prowadzący: Katarzyna Szymczyk.. Wpisz brakujące liczby: 2.. Jeśli poprawnie wykonasz trzy kolejne przykłady z jednego poziomu, możesz przejść na następny poziom.. Część klasy, jaką stanowią chłopcy, to: Zaznacz prawidłową odpowiedź:docx vnik / Szkola podstawowa kl.3,4,5 / Klasa 4 testy cwiczenia / matematyka / Ulamki dziesietne / Skracanie i rozszerzanie ułamków dziesiętnych.docxWówczas w sekcji skracanie pojawi się Twój ułamek w formie maksymalnie skróconej oraz instrukcja jak samemu znaleźć formę skróconą krok po kroku.. Powodzenia:) Tomasz D. GwiazdaPomysł na e-lekcje Cykl Matematyka wokół nas klasa 4 Klasa 4 Lekcja: Ułamki zwykłe.. Klasa 4 Klasa 5 Skracanie i rozszerzanie ułamków.. Iloczynwynik mnożenia gdzie -czynniki, -iloczyn.. Uczeń: rozszerza ułamki dziesiętne, skraca ułamki dziesiętne, stosuje skracanie i rozszerzanie ułamków dziesiętnych w sytuacjach praktycznych.. Skracanie i rozszerzanie ułamków dziesiętnych.. Gdzie zamalowano większą część prostokąta?. Następnie rozwiąż zadania: 1,2,3,4,5 strona 247.Skracanie i rozszerzanie ułamków dziesiętnych poprzez skreślanie lub dopisywanie zer.Skracanie i rozszerzanie ułamków - karta pracy V.3.1 Wykonaj polecenia.. a) 2 5 przez 2 b) 5 7 przez 4 c) 7 9 przez 3 d) 4 6 przez 8 e) 2 3 przez 6 f) 3 5Kartkówka 26, grupa A i B wraz z kartą odpowiedzi..

Dodawanie ułamków dziesiętnych .

Matematyka.. Klasa 4 Klasa 5 Matematyka.Rozszerzanie i skracanie ułamków, klasa IV szkoły podstawowej.. Liczba całkowitaliczba należąca do zbioru Zamknij.. Podstawa programowa: 4.. 0,50 = 0,5 0,300 = 0,3 0,370 = 0,37 ZAPAMIĘTAJ Ułamek dziesiętny można skrócić, pomijając ostatnie, występujące po przecinku zera, np.: 0,900 = 0,9 6,430 = 6,43 12,060 = 12,062.. 3) Uczeń: skraca i rozszerza ułamki zwykłe; Cele lekcji: Uczeń: - rozumie pojęcia: ułamek zwykły, skracanie ułamków oraz rozszerzanie ułamków, ułamek nieskracalny,Przypominamy sobie informacje z klasy czwartej.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Liczba wyników dla zapytania 'matematyka rozszerzanie i skracanie ułamków': 10000+ Skracanie i rozszerzanie ułamków Test.. Sprawdź ile potrafisz!. wg MarzenawojWybierz sobie kilka ułamków NIESKRACALNYCH, np. 1/7, 3/5, 7/8 itd Dla każdego z nich zbuduj kilka rozszerzeń: przez 2, przez 3, przez 4 i przez 5 na przykład czyli dla 1/7 to będą 2/14, 3/21, 4/28, 5/35 i pomieszaj miedzy sobą te wszystkie skracalne i nieskracalne, po czym na polacg kostek domina porozmieszczaj je na polach kostek domina chybił-trafił.4.. Szybkie przypomnienie: Skracanie ułamków nie zmienia ich wartości - to nadal ten sam ułamek, ale wyrażony w innej formie np. 6/8 i 3/4 wyrażają dokładnie tą samą liczbę.Karta pracy - rozszerzanie i skracanie ułamków zwykłych - ułamki na osi liczbowej 1..

... Skracanie i rozszerzanie ułamków zwykłych cz 2 .

z zeszytu ( rozszerzanie i skracanie ułamków ) [ tak będę pisać ułamki np.: 5/10 , a ułamki z liczbami mieszanymi np.: 1 3/11 ]: zad.. Rozszerz lub skróć ułamki do części dwunastych: 3.Matematyka - klasa 4.. Klasa 5 Matematyka.. Porównywanie ułamków Pobierz z ucze.pl UTRWALANIE WIEDZY .Temat 18. .. 1.2 Test Ułamki zwykłe, rozszerzanie i skracanie ułamków.. Nauczę się jak rozszerzać i skracać ułamki zwykłe.. Lekcja 1 Temat: Ułamek jako część całości.. SKRACANIE UŁAMKA TO DZIELENIE LICZNIKA I MIANOWNIKA PRZEZ TĘ SAMĄ LICZBĘ.rozszerzamy i skracamy ułamki, by złamać szyfr, hasła: audiodeskrypcja oraz alfabet Braille'a ; Matematyka kl. 4 - Od kropki do kropki skróć ułamki i ułóż je w kolejności rosnącej; Puzzle matematyczne dla kl. 4 - Skracanie ułamków zwykłych; Ćwiczenie nr 3 do artykułu "Ciekawe, dlaczego czasami mamy gęsią skórkę"Konspekt lekcji matematyki w 4 klasie szkoły podstawowej.. Zamknij.. Lekcja 1 - cz.1 .. Dzięki tej własności operacje rozszerzania i skracania ułamka często wykorzystujemy w działaniach na ułamkach.Materiał zawiera 2 ilustracje (fotografie, obrazy, rysunki), 4 filmy, 12 ćwiczeń, w tym 2 interaktywne.. Zadania lekcji: Poznanie umiejętności skracania i rozszerzania ułamków.. Liczby mieszane.. Skracanie ułamków dziesiętnych jest bardzo proste - wystarczy skreślić końcowe zera.. ROZSZERZANIE UŁAMKA TO MNOŻENIE LICZNIKA I MIANOWNIKA PRZEZ TĘ SAMĄ LICZBĘ.. Są to ułamki równe.. Mnożenie pamięciowe Połącz w pary.. Na każdym zamalowałam taka samą część, ale zapisałam na różne sposoby.. Rozszerzając lub skracając ułamek nie zmieniamy jego wartości.. wg Marzenawoj.. Teraz przypominamy najważniejsze umiejętności.Rozszerzanie, skracanie, ułamki w zadaniach.. Rozszerzając lub skracając ułamek nie zmieniamy jego wartości.. W klasie jest uczniów, w tym dziewcząt..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt