Kto miał racje w sporze antygony z kreonem

Pobierz

Zakazowi temu odważyła się sprzeciwić Antygona, siostrzenica króla i siostra zmarłego.ANTYGONA MIAŁA RACJĘ W SPORZE MIĘDZY NIOM A KREONEM.. Podoba się?. Nie chce narażać się na ich gniew.. Przecież kto z nas sprzeciwiłby się prawom boskim?. Zakazowi temu odważyła się sprzeciwić Antygona, siostrzenica króla i siostra zmarłego.. Sądzę, że Antygona miała rację w sporze, jaki toczyła z Kreonem.sciaga.f2y.org - ściągi dla wszystkich: Antygona miała racje w sporze między nią a Kreonem.. przecież każda rodzina ma jakieś tradycje.. Jej przekonania i wartości, którymi się kierowała uważam za ważniejsze od przekonań Kreona.. Przecież kto z nas sprzeciwiłby się prawom boskim?. Troszczyła się o .Istotę tragedii stanowi scena rozmowy Kreona z Antygoną, to wówczas poznajemy ich stanowiska, każde z nich przedstawia swe racje.. Jedynie ona miała odwagę zareagować na bezduszność Kreona i dopiąć swego nie zważając na czekającą ją karę.Antygona - główna bohaterka tragedii Sofoklesa to kobieta odwazna, niugięta, ale również bardzo wrażliwa i uczuciowa.W sporze między nią a Kreonem zdecydowanie przyznaję rację Antygonie, ponieważ podobało mi się jej zachowanie.. Chce żyć w zgodzie z samą sobą i z prawami boskimi.. Nie lęka się śmierci, która jedynie przyspieszy jej spotkanie z bratem i bliskimi w wiecznej krainie zmarłych.. Siostra Polinejkesa,grzebiąc zmarłego brata, podjęła słuszną decyzje..

... Antygona miała rację w sporze między nią, a Kreonem.

Po tragedii Edypa władzę w Tebach mieli objąć jego synowie.Szanowni Państwo spotkaliśmy się tutaj aby udowodnic że racje miała Antygona Przecież kto z nas sprzeciwiłby się prawom boskim kto z nas nie chiałby godnie.. kto z nas nie chiałby godnie pochowac członka swojej rodziny ?. Jej przekonania i wartości, którymi się kierowała uważam za ważniejsze od przekonań Kreona.. Kreon był władcą Teb, objął władzę po śmierci Eteoklesa.. Z kolei Antygona, wiedziona uczuciem i emocjami, a w szczególności lojalnością w stosunku do rodziny, dała przykład, jak trzeba walczyć ze złem.. Kreon był władcą Teb, objął władzę po śmierci Eteoklesa.. kto z nas nie chiałby godnie pochowac członka swojej rodziny ?. Problem ten zaistniał, ponieważ król Kreon wydał zakaz grzebania zwłok brata Antygony, Polinejka, który wraz z obcym wojskiem napadł na Teby, aby odebrać władzę swemu bratu Eteoklesowi.. "Współkochać przyszłam, nie współnienawidzić" te słowa w pełni mówią nam jakże błędny jest stosunek Antygony do Kreona.. Według mnie nie była to dobra decyzja, a w sporze jaki przed śmiercią prowadziła Antygona z Kreonem bliższe jest mi to, co mówiła księżniczka.. Start; Gimnazjum.. Obaj bracia zginęli w walce, jednak zwłoki .Konflikt pomiędzy Antygoną i Kreonem wynika z zakazu , który wydał Kreon, jako władca Teb..

Patrząc logicznie, Kron miał w tym aspekcie 100% racje.

"Wsp łkochać przyszłam, nie wsp łnienawidzić" te słowa wpełni mowią nam jakże błędny jest stosunek Antygony do Kreona.. Tu właśnie można odczytać zasadnicze przesłanie utworu.. Problem ten zaistniał, ponieważ król Kreon wydał zakaz grzebania zwłok brata Antygony, Polinejka, który wraz z obcym wojskiem napadł na Teby, aby odebrać władzę swemu bratu Eteoklesowi.. Antygona kochała swego brata.. podejrzewam , że nie ma tutaj takiej osoby, przecież każdemu zmarłemu należy się szacunek o prawo do pochówku.Racje Kreona w konflikcie tragicznym z Antygoną ("Antygona" Sofoklesa) ściągaj 0 41% 44 głosy Spór pomiędzy Antygoną a Kreonem rozgrywa się na płaszczyźnie moralno - religijnej.. Szukaj.. Zakazuje pogrzebać ciała Polinika, traktuje to jako zdradę, złamanie prawa, które wprowadził.. Wzbudziła też moje zainteresowanie swoja postawą oraz współczucie dla jej przykrego losu.Kreon i Antygona to główne postaci literackie, które występują w antycznej tragedii Sofoklesa pt. "Antygona".. Być może wiele osób się ze mną nie zgodzi, jednak ja uważam .Patrząc logicznie, Kron miał w tym aspekcie 100% racje..

W tym sporze Antygona reprezentuje prawo boskie, a Kreon ludzkie.

podejrzewam , że nie ma tutaj takiej osoby, przecież każdemu zmarłemu należy się szacunek o prawo do pochówku.Chowa ciało swojego brata, za co Kreon skazuje ją na śmierć.. W rodzinie Antygony i jej brata według religii, aby człowiek mógł .Każdy z nas kieruje się w życiu własnymi zasadami racjami które pomogli nam ukształtować rodzice Nie wszyscy jednak pojmują zamysły innych Przykładem .. Antygona uważa, że postepowanie Kreona dobre dla państwa .Antygona próbowała także podjąć rozmowę z Kreonem, przedstawić mu swoje racje, które uważała za równie słuszne.. Antygona i Kreon, występując przeciwko sobie w sporze, stają się tym samym dla siebie antagonistami, a dojście do porozumienia jest niemożliwe ze względu na odmienne priorytety każdej ze stron.Sofokles twórca antycznego dramatu pod tytułem "Antygona" w swoim dziele przedstawił konflikt dwóch praw: boskich z tymi ustanowionymi przez ludzi.. Wydanie rozkazu o jej śmierci było głupotą, którą król popełnił zaślepiony egoizmem oraz strachem przed buntem ludności i strąceniem z tronu.. Władca Teb odniósł zaś moralną porażkę.Kreon i Antygona to główne postaci literackie, które występują w antycznej tragedii Sofoklesa pt. "Antygona".. Europa i świat XVI-XVII wiek; I Wojna światowa; Oświecenie (XVIII wiek) Polska i świat w XIX wieku; Polska Piastów; Starożytność; Język polski .Przydatność 80% Antygona miała rację w sporze między nią, a Kreonem..

Władca Teb odniósł zaś moralną porażkę.Antygona miała rację w sporze między nią, a Kreonem.

Antygona uważa, że postępowanie Kreona dobre dla państwa godzi w jej prywatne odczucia, mysli że Kreon potrafi tylko nienawidzić opierając sie tylko na sytuacji z Polinikiem.Żywię nadzieję, że z przytoczonych argumentów jasno wynika, iż rację miała Antygona.. Trudno powiedzieć , czy rzeczywiście można Polinejkesa nazwać zdrajcą.. Nie do końca zgadzam się z jej przekonaniami, lecz wydają mi się one sensowniejsze niż te, które reprezentował król.Antygona zaś jest pewna, że musi pochować brata, żeby jego dusza nie błakała sie w Hadesie.. Tak Nie Podobne teksty:Żywię nadzieję, że z przytoczonych argumentów jasno wynika, iż rację miała Antygona.. podejrzewam , że nie ma tutaj takiej osoby, przecież każdemu zmarłemu należy .Kto miał racje w sporze pomiędzy Antygoną, a Kreonem?. Szanowni Państwo spotkaliśmy się tutaj, aby udowodnic, że racje miała Antygona.. Być może wiele osób się ze mną nie zgodzi, jednak ja uważam, że to Antygona miała racje w konflikcie opisanym w dramacie Sofoklesa, i w mojej pracy mam zamiar to udowodnić.. a Kreon ludzkie.. Pierwszym argumentem potwierdzającym moją tezę jest stosunek ówcześnie żyjących ludzi do praw boskich.Antygona miała więc rację w sporze z Kreonem.. Antygona zmarła śmiercią poniekąd bohaterską, odniosła moralne zwycięstwo, do końca wytrwała w swoich poglądach.. Racje Antygony w sporze z Kreonem .. Życie na ziemi nie ma znaczenia w porównaniu do wieczności, do której trafiają zmarli.. Zakazuje pogrzebać ciała Polinika, traktuje to jako zdradę, złamanie prawa, które wprowadził.. Antygona zmarła śmiercią poniekąd bohaterską, odniosła moralne zwycięstwo, do końca wytrwała w swoich poglądach.. Przecież kto z nas sprzeciwiłby się prawom boskim?. Brała pod uwagę jego argumenty i gotowa była ponieść karę za złamanie prawa.. Zabronił pochowania ciała brata Antygony, a swego siostrzeńca Polinejkesa, gdyż uznał go za zdrajcę.. Sofokles opowiada się po stronie Antygony, to jej racja zwycięża, ale trzeba przyznać, ze rozumowanie Kreona zostało przedstawione równie skrupulatnie.Antygona zasługuje na szczególną uwagę i wyróżnienie.. Oddała mu należny honor.. kto z nas nie chiałby godnie pochowac członka swojej rodziny ?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt