Rzuty prostokątne klasa 6 prezentacja

Pobierz

Rzutnia II - widok bryły z przodu.. Na pierwszej z nich przedstawia się rzut główny, czyli widok bryły z przodu.. Druga rzutnia zawiera widok z góry, a trzecia z boku.. UMIEJĘTNOŚCI.. Najczęściej są one wykonywane na trzech płaszczyznach, określanych jako rzutnie.. TEMAT: Kreślenie brył w rzutach prostokątnych, ich konstrukcja oraz wymiarowanie.. Rzuty można porównać do cieni rzucanych przez przedmioty na ekran.. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu temat lekcji ukryty jest pod linkiem.. Szkoła Podstawowa nr 8 im.. Podstawowe zasady rzutowania.. Najczęściej są one wykonywane na trzech płaszczyznach, określanych jako rzutnie.. Drugim powodem było postępujące każdego roku zmniejszanie liczby godzin przeznaczonych na naukę rysunku technicznego w szkołach zawodowych.Utworzony za pomocą aplikacji PadletRzutowanie prostokątne - ćwiczenia.. Rzutnia I - rzut główny czyli widok bryły z przodu.. Najczęściej są one wykonywane na trzech płaszczyznach - rzutniach.. Na pierwszej z nich przedstawia się rzut główny, czyli widok bryły z przodu.About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators .Nowa forma starej lub nawet bardzo starej prezentacji.Rzuty prostokątne pokazują przedmiot z kilku stron.. - podręcznik, str. 42 Rzuty prostokątne- prezentacja.RZUTOWANIE PROSTOKATNE Rzuty stosuje się w celu przedstawienia trójwymiarowego przedmiotu na płaszczyźnie..

Rzuty_prostokątne-ćwiczenia.

otrzymamy, gdy poszczególne rzuty będą widziane w sposób pokazany przez strzałki.. Jest to propozycja lekcji, która powinna być przeprowadzona po zrealizowaniu wszystkich zagadnień z zakresu rysunku technicznego w kl. II .zadanie dla chętnych: Znajdź w różnych źródłach informacje na temat historii telefonów komórkowych.. 07 V 2020 r. Temat: Nowoczesny sprzęt .ZADANIE PRAKTYCZNE: Uzupełnij kartę pracy - rzuty aksonometryczne (termin wykonania - tydzień).. Podręcznik str. 42- 45 .. Zadania do wykonania są formą ćwiczeń i nie podlegają ocenie.. 85% Kartkówka z rysunku technicznego; Polecane teksty:kl. 6a, 6b - 14.12.2020 Temat: Na pierwszej z nich przedstawia się rzut główny, czyli widok bryły z przodu.. Rzutowania dokonuje się na trzy płaszczyzny: I - rzut z przodu II - rzut z góry III - rzut z boku I rzutnia II rzutnia III rzutnia ETAPY POWSTAWANIA RZUTÓW PROSTOKATNYCH I II III 0 Rysujemy osie płaszczyzn I II III 0 Wykonujemy rzut główny IJana Wyżykowskiego w Lubinie 1 Rzutowanie prostokątne jest to przedstawienie przedmiotu z trzech jego stron: - z przodu, - z góry, - z lewego boku.. poleca 81 % 1634 głosów.. Najczęściej stosuje się układ dwóch lub .TECHNIKA KL.VI.. Temat: Wymiarowanie rysunków technicznych.. Według zasad rzutowania główny rzut A powinien pokazywać obiekt w pozycji w jakiej jest on położony w mechanizmie maszyny lub (gdy część pracuje pod kątem) obiekt należy przedstawić w układzie poziomym lub pionowym..

Rzuty prostokątne.

Występuje w postaci opisów technicznych, obliczeń konstrukcyjnych, rysunków .Polska norma opisująca zasady rzutowania prostokątnego to PN-78/N-01608.. Rzuty prostokątne.. Treść zadania domowego przepisz do .Rzuty aksonometryczne służą do poglądowego (perspektywicznego) przedstawiania przedmiotów w jednym rzucie.. Lekcja 26.. Na ostatniej lekcji poznaliście zasady wymiarowania rysunków technicznym.. - podręcznik, str. 42 Rzuty prostokątne- prezentacja.Rzuty prostokątne pokazują przedmiot z kilku stron.. Najczęściej wykonywane są one na trzech płaszczyznach, określanych jako rzutnie.Rysunek techniczny służy porozumiewaniu się ludzi związanych z techniką (projektanci, konstruktorzy, wykonawcy).. Zdjęcie pracy prześlij na adres: .. NAUCZANIE ZDALNE Rok szkolny 2020/21.. Zasady rzutowania: - na przedmiot patrzymy prostopadle do płaszczyzny rzutni; - z każdego widocznego punktu prowadzi sie linię prostopadłą do rzutni; - punkty przecięcia lini z rzutnią należy połączyć z odpowiednimi odcinkami.definicja rzutowania prostokątnego rzutowanie prostokątne - przedstawienie przedmiotu w trzech rzutach: rzut i - widok z przodu rzut ii - widok z góry rzut iii - widok z boku wyróżniamy 3 rzuty rzutujemy na układ trzech płaszczyzn to co widzimy z przodu to rzut i to co widzimy z góry to rzut ii to co widzimy z lewej strony to rzut iii rzutujemy …PREZENTACJA "RZUTOWANIE PROSTOKĄTNE" Prezentację przygotowałam z myślą o zmianach w nauczaniu przedmiotów zawodowych, które nastąpią z chwilą wprowadzenia liceów profilowanych..

Rzuty prostokątne - pokazują przedmiot z kilku stron.

Dokumentacja techniczna - jeden z rodzajów dokumentacji.. Waszym zadaniem w tym tygodniu jest wykonanie ćw.. Poznacie zasady rysowania trzech rzutów prostokątnych Wykonacie proste rysunek bryły w trzech rzutach prostokątnych Notatka: Rzuty prostokątne pokazują przedmiot z kilku stron.. Podobne teksty: 83% Rzutowanie prostokątne; 81% Rzutowanie prostokątne.. Ekran to tzw. rzutnia, a powstały na nim cień przedmiotu to rzut prostokątny tego przedmiotu.. Wykonane rysunki (zdjęcia prac) prześlij w załączniku na adres: życzę miłej pracy!. Najczęściej są one wykonywane na trzech płaszczyznach, określanych jako rzutnie.. Na rysunku 1 pokazana została zasada .Odpowiedz na poniższe pytania.. Treść.. Układ osi dla rzutów Demetrii prostokątnej Rys. 7.. 5/50 oraz sprawdź się na str.51.. Powszechnie stosowaną metodą jest rzutowanie prostokątne bezpośrednie.. Spróbuj odszukać zdjęcia pierwszych modeli takich telefonów.. 14 V 2020 r. Temat: Rzuty prostokątne.. - Konstrukcja modeli brył.. Rzutnia III - widok bryły z bokuScenariusz lekcji techniki w klasie II z zastosowaniem komputera.. Rzuty okręgów leżących w płaszczyznach równoległych do lub są elipsami o stosunku długości a wielkie osie tych elips są prostopadłe do osi lub .. Załączniki: klasa_5_rzutowanie_prostokatne_cwiczenia.doc..

Prezentacja rzutowania prostokątnego.

Podoba się?. b) Na rzutni poziomej II zgodnie z kierunkiem 2 otrzymamy rzut z góry.Rzutowanie prostokątne.. Drugim powodem było postępujące każdego roku zmniejszanie liczby godzin przeznaczonych na naukę rysunku technicznego w szkołach zawodowych.Rzutowanie prostokątne wykonuje się w celu przedstawienia danego przedmiotu bez żadnego zniekształcenia.. Druga rzutnia zawiera widok z góry, a trzecia z boku.. Aby obrócić w "myślach" nasz rysunek, aby otrzymać rzut z lewegorzut prostokątny tego przedmiotu na daną rzutnię Na każdą z płaszczyzn wzajemnie prostopadłych dokonujemy rzutowania prostokątnego przedmiotu w odpowiednim kierunku: a) Na rzutni pionowej I zgodnie z kierunkiem 1 otrzymamy rzut pionowy ( główny ).. Filmy.. Jest zrozumiały na całym świecie - czyli istnieją zasady jego wykonywania - normy.. Ciekawostka: CZY WIESZ, ŻE.. Pierwsze rysunki aksonometryczne zostały przywiezione do Europy z DalekiegoTemat: Rzuty prostokątne.. Konspekt w załączniku.. Rzut prostokątny powstaje w następujący sposób: przedmiot ustawiamy równolegle do rzutni, tak aby znalazł się pomiędzy obserwatorem a rzutnią, patrzymy na przedmiot prostopadle do płaszczyzny rzutni, z każdego widocznego punktu prowadzimy linię prostopadłą do rzutni, punkty przecięcia tych linii z .Rzuty_aksonometryczne.. Jana Wyżykowskiego w Lubinie 2 Płaszczyzny rzutowania I II III I III II Przestrzenny prostokątny układ współrzędnych (rzutnie) Płaszczyzny rzutowaniaPREZENTACJA "RZUTOWANIE PROSTOKĄTNE" Prezentację przygotowałam z myślą o zmianach w nauczaniu przedmiotów zawodowych, które nastąpią z chwilą wprowadzenia liceów profilowanych.. Zadanie domowe (na ocenę) Narysuj na kartce formatu A4 (z ramką naokoło w odległości 5 mm od krawędzi) przedmiot 2 z ćwiczenia 6 str. 51.. Lekcja 24.Rzutowanie prostokątne, to wierne odwzorowanie przedmiotu na płaszczyźnie za pomocą rzutów będących figurami płaskimi.. Rodzaje rzutów aksonometrycznych: a) izometria b) dimetria ukośna c) dimetria prostokątna Różnią się one między sobą sposobem ustawienia przedmiotu względem rzutni, co wiąże się ze zmianą długości niektórych krawędzi.12,13..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt