Skutki zanieczyszczeń powietrza plakat

Pobierz

Jedną z przyczyn jest ogrzewanie gospodarstw materiałami szkodliwymi i toksycznymi.. REGULAMIN.. Takie substancje uważa się za zanieczyszczenia.. 35×20 cm · Obraz .Drugą poważną przyczyną zanieczyszczeń powietrza są spaliny samochodowe.. Najbardziej znane substancje, sprawiające zagrożenia to dwutlenek azotu i siarki oraz tlenku węgla.Zanieczyszczenia powietrza emitowane przez transport drogowy.. Ochrona powietrza przed zanieczyszczeniamiZanieczyszczenia powietrza są wchłaniane przez ludzi głównie w trakcie oddychania.. Dymy z kominów fabrycznych i domowych w połączeniu ze spalinami, które wydostają się z rur wydechowych naszych aut tworzą SMOG.. Nauczyciel wyjaśnia, że wraz z uczniami dokona charakterystyki poszczególnych skutków zanieczyszczeń powietrza.. Gaz N2 O2 Ar CO2 H2 Ne He Kr Xe objętości 78,03 20,99 0,93 0,030 0,01 0,018 0,0005 0,001 0,00001 Skład powietrza Powietrze atmosferyczne jest bezbarwną i bezwonną mieszaniną gazów, tworzącą zewnętrzną strefę Ziemi.. Emisja niektórych zanieczyszczeń, np. dwutlenku siarki i pyłu, zmniejszyła się ponad dwukrotnie.. Nauczyciel rozdaje uczniom karty pracy "Skutki zanieczyszczeń powietrza".To właśnie te związki wpływają na zanieczyszczenie powietrza.. Znalezienie rozwiązanie leży zatem w interesie nas wszystkich.. Bartosz Suchecki, 2006.04.25.. Problem jak najbardziej aktualny i ważny w naszym codziennym życiu..

c) Jak można zmniejszyć zanieczyszczenia powietrza?

40×26.7 cm · Wydruk na zamówienie.. Ich najgroźniejszymi skutkami są: kwaśne opady, nasilenie efektu cieplarnianego, dziura ozonowa, smog, pyły, zanieczyszczenie gleby i wody.Zanieczyszczenia powietrza Podział zanieczyszczeń Źródła zanieczyszczeń powietrza możemy podzielić na źródła naturalne, takie jak pożary lasów, wybuchy wulkanów czy wyładowania atmosferyczne oraz źródła antropogeniczne, czyli wytworzone przez człowieka, takie jak przemysł,Do jego negatywnych skutków na organizm człowieka można zaliczyć choroby układu krążenia (miażdżyca) i układu oddechowego (podrażnienie naskórka i śluzówki, zapalenie górnych dróg oddechowych, choroby alergiczne, astma, nowotwory płuc, gardła i krtani) oraz skrócenie średniej długości życia nawet o 8 miesięcy.Prócz stałych składników powietrza, czasem występują inne substancje, które mogą być groźna dla organizmów żywych, jeśli ich zawartość w powietrzu jest zbyt wysoka.. Efekt cieplarniany to wzrost koncentracji gazów cieplarnianych (dwutlenku węgla, metanu, ozonu i freonów) w atmosferze, następstwem czego jest podwyższenie średniej temperatury na Ziemi.Plakaty zanieczyszczenie powietrza..

Skutki zdrowotne zanieczyszczenia powietrza 155,90 zł W magazynie!

Zwiększa się też prawdopodobieństwo wystąpienia raka płuc.. Uczeń potrafi zaprojektować i wykonać plakat zgodny z tematyką konkursu• wywołania niewydolności oddechowej • obniżenia odporności całego organizmu • wywołania chorób układu krwionośnego i serca • pojawienia się chorób nowotworowych.. Wybierz zdjęcia artystyczne z naszego katalogu.Zanieczyszczenia powietrza wpływają negatywnie na środowisko przyrodnicze.. Wzrost zachorowań na zapalenie płuc osób starszych może się skończyć nawet zgonem.. Procentowy skład powietrza w przeliczeniu na powietrze suche,Uczniowie klas siódmych mieli przygotować plakat - metaplan na temat zanieczyszczenia powietrza.. b) Każda grupa na dużym arkuszu papieru zapisuje hasło .Ochrona powietrza może być realizowana przez podejmowanie działań takich jak: Instalowanie wydajnych filtrów kominowych.. Z tego względu na szczycie podejmowane są próby walki zarówno z samym zanieczyszczeniem jak i jego skutkami.7 ciekawostek o zanieczyszczeniach powietrza.. 2010-01-26 17:47:16; Przyczyny: skutki zanieczyszczeń powietrza 2010-05-11 15:02:57; Sposoby zmniejszenia zanieczyszczeń powietrza 2010-04-01 11:58:50b) Jakie są skutki zanieczyszczeń powietrza?.

Można powiedzieć, żeRodzaje zanieczyszczeń wód.

To właśnie one uważane są za jedną z głównych przyczyn powstawania takich zjawisk jak dziura ozonowa.. Plakaty Redro z najlepszych materiałów drukarskich.. Praca miała zawierać rodzaje zanieczyszczeń, ich przyczyny i skutki i oczywiście sposoby zapobiegania.. 2.Określenie zasad pracy metodą mapy mentalnej, w celu zebrania najistotniejszych wiadomości o zanieczyszczeniach powietrza: a) Nauczyciel dzieli uczniów na grupy(4-6 osobowe).. Smoke from cars on a cold winter day.Źródła i skutki zanieczyszczeń powietrza Opracowała: Maria Makowska, 2016r.. Wyróżnia się kilkanaście klasyfikacji rodzajów zanieczyszczeń wód m.in. ze względu na pochodzenie, stopień szkodliwości, źródło czy też ich trwałość.. Siódmoklasiści w ciekawy sposób podeszli do tematu i zrobili to z .Tlenki zanieczyszczające powietrze (wzór i nazwa) np. CO - tlenek węgla (II) 2.. W zależności od przyjętego kryterium podziału zarówno skutki, jak i konsekwencje zanieczyszczeń wód mogą być różne.. • smog, • efekt cieplarniany, • dziura ozonowa, • kwaśne deszcze, • zapylenie.. Skutki zanieczyszczenia powietrzaKup plakat Skutki zdrowotne zanieczyszczenia powietrza • najwyższej jakości materiały, ekspresowa dostawa, 100% satysfakcjiZanieczyszczenie powietrza na plakatach REDRO.pl..

2010-12-17 20:34:00; Źródła naturalne zanieczyszczeń powietrza?

W celu ochrony zdrowia przed szkodliwym działaniem zjawiska coraz częściej stosuje się maski przeciwsmogowe oraz domowe filtry powietrza.Wzrost zanieczyszczenia powietrza pyłami zwiększa ilość przypadków chronicznego kaszlu, przewlekłego zapalenia oskrzeli, niewydolności płuc, astmy i innych schorzeń.. Niemniej jednak nadal należymy do krajów, w których emisja podstawowych zanieczyszczeń powietrza, a zwłaszcza dwutlenku siarki .Najpoważniejszymi skutkami zanieczyszczenia powietrza są: efekt cieplarniany, dziura ozonowa, smog i kwaśne deszcze.. Skutki zanieczyszczenia powietrza a) Kwaśne opady - (przepisać z lekcji) b) Efekt cieplarniany - (przepisać z lekcji) c) Dziura ozonowa - krótko napisać co to jest d) Smog - krótko napisać co to jest 3.. Nawet w przypadku starszych technologii urządzenia takie zatrzymują znaczną część zanieczyszczeń, w przypadku nowszych technologii filtry zazwyczaj są montowane seryjnie.Skutki zanieczyszczania wód .. węglowodorów.o wód szkodliwe substancje przedostają się również na skutek depozycji zanieczyszczeń pochodzących z powietrza.W zanieczyszczaniu wód znaczny udział ma równieżeutrofizacja.. CELE KONKURSU: Popularyzacja wiedzy na temat atmosfery, źródeł zanieczyszczeń i ich skutków.. Skutki zanieczyszczenia powietrza odczuwamy również pośrednio, na przykład zjadając skażone nim mięso zwierząt, czy rośliny, które w takich warunkach wzrastały.Skutki zanieczyszczeń powietrza 2010-01-26 17:49:10; Jakie są 3 źródła zanieczyszczeń?. Spaliny samochodowe są dużo bardziej szkodliwe dla ludzi niż zanieczyszczenia pochodzące z przemysłu, jako że zanieczyszczenia motoryzacyjne rozprzestrzeniają się w dużych stężeniach na niskich wysokościach w bezpośrednim sąsiedztwie ludzi.Najważniejsze skutki zanieczyszczenia powietrza: * efekt cieplarniany, * kwaśne deszcze, * zmniejszanie warstwy ozonu, * zmniejszanie zasobów paliw kopalnych, [LINK] * zachwianie równowagi ekologicznej między tlenem i dwutlenkiem węgla * zachwianie równowagi biologicznej ekosystemów, * pogarszanie jakości żywności, * zanieczyszczanie gleby i wody.Zanieczyszczenie powietrza atmosferycznego w Polsce w ciągu ostatnich dziesięciu lat znacznie się obniżyło.. Smog jest szkodliwy nie tylko dla naszego układu oddechowego, ale także wielu innych układów.. Ma ono wpływ na zdrowie ludzi, stanowi też obcią-żenie dla budżetu państwa.. Zanieczyszczenie powietrza i smog to niebezpieczeństwo XXI wieku, przed którym trudno uciec i z którym obecnie trzeba nauczyć się funkcjonować..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt