Test ze stolic województw

Pobierz

Państwa i stolice Europy.. Polska: Stolice Województw.. Spróbuj swoich sił!. Zgadywanki Zdrapki Litery Przetrwania Opowiadania Losowy quizwojewództwa i ich stolice test Województwa - stolice Województwa i stolice, wraz z mapą Polski, na której zaznaczona jest lokalizacja danego województwa.. Test zawiera pytania o stolice 46 panstw znajdujacych sie w Europie.. Nie zwlekaj i wypróbuj naukę województw i ich stolic wraz z Fiszkoteką.. 15 pytań o stolice krajów Europy.. Zapisz nazwy stolic województw wymienionych poniżej.. Wymień oba miasta pełniące te funkcje w danym województwie.. ArgumentemPytań jest szesnaście, tyle ile jest województw.. Wydaje się prosty, ale 6/10 to już całkiem dobry wynik.. WarszawaZgłoszono błędy: edytuj; Jaka stolica województwa zaznaczona jest na mapie?. Na szczescie wszystko uleglo pewnemu uproszczeniu i dzisiaj wojewodztw, czyli jednostek I stopnia, mamy tylko szesnascie.. wg Yhsiao2.Stolice Europy Quiz.. W dwóch przypadkach siedziba wojewody i siedziba sejmiku województwa nie znajduje się w tym samym mieście.. HISZPANIA TEST Teleturniej .Klasa 5 Klasa 6 Klasa 7 Klasa 8 Geografia.. B. na każdy 1000 mieszkańców ubyło 2 .Województwa i stolice Województwa Polski i ich stolice, wraz z mapą polski na której zaznaczona jest lokalizacja danego województwa.Fiszki są szybkim i prostym sposobem na naukę administracyjnego podziału Polski..

... 13 województw.

Mapa województw ze stolicami Zapamiętanie samych nazw województw i ich stolic to już na pewno .Rozwiąż quiz!Mapa województw ze stolicami.. Zachodniopomorskiego to .. Gdynia Gdańsk Szczecin Wrocław Stolica woj. Wielkopolskiego to .. Gorzów wielkopolski Kielce Poznań Lublin Stolica woj. Warmińsko - mazurskiego to .. Olsztyn Białystok Lublin Elbląg Stolica woj. Śląskiego to .. Elbląg Olsztyn Białystok KatowiceTest: Województwa Polski.. Województwa w Polsce | spely.pl.. - Testy geograficzne.. Rozwiąż quiz stolice Europy i sprawdź czy zdobędziesz maksymalną ilość punktów!Wskaż miasta, w których znajdują się siedziby wojewody i sejmiku województwa (miasta potocznie nazywane stolicami województw).. WrocławZgłoszono błędy: edytujSprawdź swoją wiedzę w dziedzinie geografii Polski i wskaż prawidłową odpowiedź na wszystkie 10 pytań na temat stolic województw w Polsce.. Potrafisz dopasować je do państw?. Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje .. test online ze znajomości lektury w postaci Quizu .. Stolice Świata - to wielki quiz stolic państw z całego świata.. QUIZ: W Polsce jest 16 województw.. Mapa województw ze stolicami Zapamiętanie samych nazw województw i ich stolic to już na pewno .Quiz.. 16 fiszek lenka1 Województwa i ich stolice22 minut, 77 punktów Rated 4.15 stars out of 5 Województwa Polski oraz stolice Darmowy test geograficzny z mapy województw Polski wraz z Stolicami..

14 województw.

Prawdopodobnie możesz odgadnąć stolice Francji i Niemiec, ale jak dobrze by Ci poszło gdybyś musiał wymyślić stolice Słowacji lub Albani?. Nie zwlekaj i wypróbuj naukę województw i ich stolic wraz z Fiszkoteką.. Województwa i ich stolice - test.. - Testy geograficzne.. 0% | 0:06 | Kliknij Kielce.Województwa i ich stolice - test.. LublinZgłoszono błędy: edytuj; Jaka stolica województwa zaznaczona jest na mapie?. Jaka jest stolica Małopolski?. Liczby po niemiecku do 100 test .Test podsumowujący rozdział III 1.. Następnie zaznacz te województwa na mapie właściwymi literami.. 16 województw według nowego podziału administracyjnego.. Podział administracyjny Polski.. Województwo podkarpackie - _____ B. Województwo podlaskie - _____ .. że A. na każde 100 mieszkańców przybyło 2,3 osoby.. Województwa Polski i ich stolice - GEOGRAFIARysunek z opisami.. Sprawdź też.. Pytania z mapy administracyjnej Polski.. Klasa 7GeografiaPolski.. 23/25 jest prawie niemożliwe.. stolice województwa polski Rysunek z opisami.. Rozwiąż ten test z nami online .. 0% | 0:05 | Kliknij Kujawsko-Pomorskie.Jaka stolica województwa zaznaczona jest na mapie?. Obecny podział administracyjny Polski obowiązuje od.. Czy dasz radę zdobyć komplet 10 punktów za pierwszym.Rozwiąż nasz najnowszy quiz o stolicach województw i sprawdź swoją wiedzę..

16 województw.

Podział administracujny Polski- województwa i ich stolice Połącz w pary.. Województwa i ich stolice Połącz w pary.. Województwa PolskiRysunek z opisami.. W których latach doszło do rozpadu ZSRR, Jugosławi, Czechosłowacji?. Ilość pytań: 32 Rozwiązywany: 76951 razy.. Podziel się nim ze znajomymi.. Liczba pytań: 16. wg Szkolapodstawow1.Michał Szymaczek.. Rozwiązany: 48729 razy.Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. · lubelskie - miastem wojewódzkim jest Lublin.. Czas kursu: 00:00:04.. · lubuskie - Gorzów Wielkopolski jest siedzibą wojewody .Masz sie za eksperta w dziedzinie stolic swiata?. Poziom: Średni.. GeografiaPolski.. O autorze.. 8 miesięcy temu 100 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0 Udostępnij 2 Skomentuj 5 Super!. Fiszki są szybkim i prostym sposobem na naukę administracyjnego podziału Polski.. Katowice Białystok Zielona Góra/Gorzów Wielkopolski Poznań Szczecin Gdańsk Wrocław Warszawa Opole Zakopane Łódź Toruń/Bydgoszcz Płock Kielce Kraków Lublin Rzeszów Olsztyn Kalambury!Znajomość województw i ich siedzib i stolic Podaj swoje imię: Stolica woj. Pobierz PDF Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.Darmowy test geograficzny z mapy województw Polski wraz z Stolicami..

15 województw.

Nie zwlekaj i wypróbuj naukę województw i ich stolic wraz z Fiszkoteką.. wg Litwinska.. Im też może okazać się pomocny.. Czy znasz wszystkie stolice europejskie.. Jakie województwo zaznaczono na mapie?. wg Walczuksandra.. ŁódźZgłoszono błędy: edytuj; Jaka stolica województwa zaznaczona jest na mapie?. Zapamiętanie samych nazw województw i ich stolic to już na pewno duży sukces, jednak ta wiedza staje się bezużyteczna jeżeli nie.. Suma punktów: /32.00.Polska: Województwa.. dvr111.Województwa i stolice Województwa Polski i ich stolice, wraz z mapą polski na której zaznaczona jest lokalizacja danego województwa.Fiszki są szybkim i prostym sposobem na naukę administracyjnego podziału Polski.. Test wiedzy o województwach i ich stolicach.. Quiz wykonany przez savik1 Oceń: Polecany quizMożesz sprawdzić znajomość województw i ich stolic rozwiązując ten test.. Województwa Polski - mapa konturowa Rysunek z opisami.. 1.Lista województw i ich stolic (kolejność alfabetyczna): · dolnośląskie - stolicą, czyli miastem wojewódzkim jest Wrocław.. Czy rozróżnisz nazwy potraw od nazw geograficznych?. Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra (18) Stwórz spersonalizowany quiz.. Województwa Polski i ich stolice - GEOGRAFIA Rysunek z opisami.. Potrafisz wskazać ich stolice?. · kujawsko-pomorskie - Bydgoszcz jest siedzibą wojewody, a Toruń siedzibą sejmiku województwa.. Quiz geograficzny.. 16 województw według nowego podziału administracyjnego.. Spróbuj zdobyć wszystkie punkty!. Odgadnij ich stolice.W 1999 roku w Polsce dokonano reformy administracyjnej, która zmniejszyła liczbę województw: z 49 do 16..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt